/ DUMNI / WALECZNI / GATTA.

MISTRZ POLSKI / WICEMISTRZ POLSKI / PUCHAR POLSKI / UEFA FUTSAL CUP

  

 

 ...Ty widzisz - inni Ciebie też! reklama@zks-gatta.pl

 KUP BILET NA MECZ DOMOWY

 

 

HISTORIA

Historia klubu Gatta Active Zduńska Wola sięga piłki trawiastej, kiedy to w 1993 roku z inicjatywy Marka Krotowskiego powstał klub LZS Suchoczasy. Rok później z powodu uzyskania sponsora, zespół przyjął nazwę Mabudo Suchoczasy. Przez kolejne 5 sezonów zespół występował w klasie B. W roku 1998, gdy trenerem był Andrzej Dąbrowski, klub wywalczył awans do klasa A, gdzie występował aż do sezonu 2008/2009.

W międzyczasie zespół kilkukrotnie starał się o awans do IV ligi. Cel ten jednak nigdy nie został spełniony. We wspomnianym sezonie 2008/2009 zmianie uległa nazwa. Dotychczasowe Mabudo Suchoczasy przemianowano na Zakładowy Klub Sportowy Gatta Zduńska Wola, a funkcję trenera przejął Wojciech Sopur. Drużyna awansowała także do I ligi futsalu, wygrywając przy tym wszystkie swoje mecze. Kolejny raz zmieniona została także nazwa klubu - na Zduńskowolski Klub Sportowy "GATTA". W kolejnych sezonach wywalczono awans do Futsal Ekstraklasy, gdzie drużyna występuje nieprzerwanie do tej pory, licząc się w walce o Mistrzostwo Polski.

Od początku swoich występów drużyna regularnie melduje się w najlepszej czwórce Pucharu Polski w Futsalu. Raz - w sezonie 2011/12 popularne Kocury sięgnęły po to trofeum. 

NAJBLIŻSZY MECZ

 

 V KOLEJKA

 RED DRAGONS PNIEWY
 3 PAŹDZIERNIKA 18:00
ZDUŃSKA WOLA

 

ZAPOWIEDŹ / TRANSMISJA / RELACJA

KUP BILET NA MECZ DOMOWY

 

 

TABELA EKSTRAKLASY

1   REKORD B-BIAŁA 6
2 CLEAREX
3 CONSTRACT
... ...   ... ... 
16   GATTA ZD-WOLA
... ... ... ...

 

PEŁNA TABELA