/ DUMNI / WALECZNI / GATTA.

MISTRZ POLSKI / WICEMISTRZ POLSKI / PUCHAR POLSKI / UEFA FUTSAL CUP

  

 

      

 

 

 

HISTORIA

Historia klubu Gatta Active Zduńska Wola sięga piłki trawiastej, kiedy to w 1993 roku z inicjatywy Marka Krotowskiego powstał klub LZS Suchoczasy. Rok później z powodu uzyskania sponsora, zespół przyjął nazwę Mabudo Suchoczasy. Przez kolejne 5 sezonów zespół występował w klasie B. W roku 1998, gdy trenerem był Andrzej Dąbrowski, klub wywalczył awans do klasa A, gdzie występował aż do sezonu 2008/2009.

W międzyczasie zespół kilkukrotnie starał się o awans do IV ligi. Cel ten jednak nigdy nie został spełniony. We wspomnianym sezonie 2008/2009 zmianie uległa nazwa. Dotychczasowe Mabudo Suchoczasy przemianowano na Zakładowy Klub Sportowy Gatta Zduńska Wola, a funkcję trenera przejął Wojciech Sopur. Drużyna awansowała także do I ligi futsalu, wygrywając przy tym wszystkie swoje mecze. Kolejny raz zmieniona została także nazwa klubu - na Zduńskowolski Klub Sportowy "GATTA". W kolejnych sezonach wywalczono awans do Futsal Ekstraklasy, gdzie drużyna występuje nieprzerwanie do tej pory, licząc się w walce o Mistrzostwo Polski.

Od początku swoich występów drużyna regularnie melduje się w najlepszej czwórce Pucharu Polski w Futsalu. Raz - w sezonie 2011/12 popularne Kocury sięgnęły po to trofeum. 

NAJBLIŻSZY MECZ

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

CONSTRACT LUBAWA
MECZ WYJAZDOWY
SOBOTA 20/11/20

 


KUP BILET NA MECZ DOMOWY

 

 

TABELA EKSTRAKLASY

1 REKORD B-BIAŁA 30
2 CONSTRACT 25 
3 PIAST 22 
... ...   ... ... 
9   GATTA ZD-WOLA 12 
... ... ... ...

 

PEŁNA TABELA