/ DUMNI / WALECZNI / GATTA.

MISTRZ POLSKI / WICEMISTRZ POLSKI / PUCHAR POLSKI / UEFA FUTSAL CUP

  

 

      

 

 

Igor Sobalczyk: Charakter i wola walki.

O przedsezonową rozmowę poprosiliśmy Asystenta trenera Kuchciaka - Igora Sobalczyka, który jest jednym z najbardziej doświadczonych, grających Kocurów. Co ciekawego miał do powiedzenia? Zapraszamy do lektury! (fot. Krzysztof Staniucha).

 

Zacznijmy od tego, co mamy nadzieję już za nami. Jak pandemia wpłynęła na klub?
Pandemia miała bardzo duży wpływ na świat sportu nie tylko w Polsce ale także na świecie. Gatta jako klub przeżyła też bardzo ciężki okres. Dzięki ludziom bardzo mocno związanym z klubem nadal istniejemy i z dnia na dzień jest coraz lepiej.

 

Pierwszy mecz w warunkach reżimu sanitarnego już za nami. Inaczej gra się na hali wypełnionej tylko w 25%?
Wiadomo jak wygląda gra przy Złotej przy pełnych trybunach. Niestety sytuacja wymaga grać przy ograniczonej ilości kibiców i z tego tez trzeba się cieszyć. Jednak jako zespół wolelibyśmy oczywiście, żeby zaprezentować nasze umiejętności pełnym trybunom.

 

Wiele zmian zaszło w składzie Kocurów na ten sezon. Pierwsza z nich chyba rzutuje na całą koncepcję gry - odejście Stanisławskiego i obcokrajowców. Jak klub poradził sobie z taką zmianą?
Zmiany były nieuniknione. Trener Stanisławski podjął decyzję o rozstaniu z Gattą, o której poinformował nas bardzo niespodziewanie. Klub postanowił też o rozstaniu z obcokrajowcami. Odszedł Darek Słowiński, czego bardzo żałujemy. Wiedzieliśmy wtedy, że zespół czeka mocna przebudowa i pewna era się kończy. Jak widać - na razie poradziliśmy sobie z tym całkiem nieźle. A czas pokaże, czy idziemy dobrą drogą.

 

Za Marcina przyszła legenda futsalu, Krzysztof Kuchciak. Jak wprowadził się do zespołu?
Dokładnie - trener Kuchciak to legenda Polskiego Futsalu. Strzelec ponad 300 bramek, wielokrotny Reprezentant Kraju. Jako trener, popularny Kenny bardzo dobrze wprowadził się do zespołu. Czekać teraz trzeba na same zwycięstwa pod jego wodzą.

 

Mówiło się, że Krzysztof Kuchciak ma od zarządu wolną rękę ale także cichy nakaz, aby na Złotą sprowadzić młodzież i zawodników głodnych sukcesów. Oprócz tego do składu dołączyli Krzysztof Elsner, Karol Czyszek i Kamil Naparło. Udało się?

W drużynie jest bardzo dużo nowych twarzy. Są doświadczeni zawodnicy, ale także młodzi. Dobraliśmy ludzi i uważamy, że bardzo podniosą jakość zespołu. Czas i najbliższe mecze pokażą, czy nasze wszystkie wybory były trafne. Ale już teraz mogę spokojnie powiedzieć, że każdy ze sprowadzonych chłopaków dołoży cegiełkę, która w końcówce zapracuje na sukces zespołu. Pewne jest to, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy na treningach.

 

Po pierwszym meczu Pucharowym widać było, że drużyna jest na początku drogi do dobrych wyników. Mecz rewanżowy przysporzył jednak kibicom Clearexu siwych włosów, bo Gatta dominowała. Jakim zespołem będą Kocury, gdy już do końca się zgrają?

Tak naprawdę mecze pucharowe to były nasze bardzo poważne gry kontrolne. Sami tak naprawdę nie wiedzieliśmy na co nas stać i głośno między sobą o tym rozmawialiśmy w szatni . Wyniki pokazały, że jakiś potencjał jest. Mimo, że jest to już inna Gatta, cechować nas zawsze będzie charakter i wola walki w każdym meczu o trzy punkty.

 

Wracając do zawodników - jest szansa, że po latach przerwy znów ktoś ze Zduńskiej Woli wybiegnie reprezentować Polskę w meczach międzynarodowych? Najbliżej chyba są aktualni reprezentanci, czyli Elsner i Czyszek. Ale na parkiecie swoje umiejętności pokazali też Sztaba, Góralczyk czy fenomenalny Kraśniewski.

Kraśniewski to bardzo fajny, młody zawodnik. Liczymy z Trenerem, że będzie to taka nasza perełka. Na pewno ma się od kogo uczyć na treningach. Krawczyk - legenda,  Marciniak, Szymczak.

 

Czego życzysz sobie i kibicom na nowy sezon?

W nowym sezonie życzył bym sobie, drużynie i kibicom samych zwycięstw. Jak co roku celujemy w Mistrzostwo Polski. Jak będzie srebro - nie będziemy płakać (śmiech).

 

NAJBLIŻSZY MECZ

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

CONSTRACT LUBAWA
MECZ WYJAZDOWY
SOBOTA 20/11/20

 


KUP BILET NA MECZ DOMOWY

 

 

TABELA EKSTRAKLASY

1 REKORD B-BIAŁA 30
2 CONSTRACT 25 
3 PIAST 22 
... ...   ... ... 
9   GATTA ZD-WOLA 12 
... ... ... ...

 

PEŁNA TABELA